Jak vybrat vhodný kemp pro dítě? (2/4)

17. prosince 2022

V současnosti existuje spousta hokejových projektů s názvem hokejová škola, hokejová akademie či anglicky pojmenovanými projekty. Marketingové spoty či videa těchto projektů jsou plné superlativů a honosných názvů. Otázkou je, jak se má rodič v této záplavě nabídek a informací orientovat? 

V druhém pokračování článku o výběru hokejového kempu pro Vaše dítě si detailněji rozebereme následující oblasti:

Osobnost hlavního trenéra

Každý privátní hokejový projekt (škola, akademie atd.) má svého hlavního trenéra či šéfa zodpovědného za obsah výuky hokejového kempu. Jelikož se jedná v první řadě o pedagogickou činnost, mělo by se jednat o trenéra s charakterem, jelikož právě trenér je v tomto věku pro dítě poměrně významným vzorem, který napomáhá utvářet osobnost dítěte. Důležitá je rovněž odbornost (znalost, dovednost) v oblasti rozvoje mladých hráčů a výuky dovedností, která souvisí s určitou praxí a vzděláním trenéra. Významnou roli hraje taktéž zkušenost, která představuje praxi trenéra, a je důležitá zejména z důvodu získání nadhledu nad problematikou rozvoje mladých hráčů. Pokud hlavní trenér přímo vede výuku, měl by mít na vysoké úrovni schopnost vyučovat a také být dobrý demonstrátor. V případě, že si hlavní trenér sám vybírá i svůj trenérský tým, jsou rovněž důležité jeho manažerské schopnosti

Trenérský tým

Kvalita  trenérského týmu v rámci kempu je klíčem k zabezpečení efektivní výuky během jednotlivých kempů. Trenérský tým tvoří trenéři, asistenti, demonstrátoři či další specialisté, kteří mají v rámci fungování kempu své role. Trenéři jsou většinou vybírání na základě své odbornosti, zkušeností i pedagogickým schopnostem. Zkušení trenéři mohou na kempu působit jako mentoři pro asistenty, demonstrátory i další specialisty. Asistenti a demonstrátoři by měli umět především konkrétní dovednosti brilantně ukázat, jelikož dítě se nejlépe učí na základě kvalitní ukázky. Specialisté jsou využíváni ne specifické činnosti, mezi které může patřit tnapříklad renér brankářů, kondiční trenér nebo fyzioterapeut. 

Pedagogický tým

U vícedenních hokejových kempů, kde nejsou s dětmi rodiče, je nutné zabezpečení vhodného pedagogického týmu. Tento tým je zpravidla složen s vedoucího pedagogického pracovníka, který má nejen vzdělání, ale i několikaleté zkušenosti zpravidla v oblasti školství a také jednotlivých vychovatelek (asistentek), u kterých je klíčový dobrý vztah k dětem, komunikativnost, zodpovědnost a ochota. Pedagogický tým v průběhu kempu zabezpečuje celodenní dohled nad dětmi od samotného příjezdu na kemp po jeho skončení. 

Poměr cena a kvalita

Mohou rodiče, kteří cenu neřeší a hledají pouze kvalitu kempu bez ohledu na cenu, což je individuální záležitost každého rodiče. Domníváme se, že většina rodičů cenu řeší, ale chce za ni adekvátní kvalitu. Podle čeho může rodič posuzovat poměr ceny a kvality? Cenu lze porovnávat například s těmito faktory:

Články k tématu

Jak vybrat vhodný kemp pro dítě (1/4)

Jak vybrat vhodný kemp pro dítě (2/4)

Jak vybrat vhodný kemp pro dítě (3/4)

Jak vybrat vhodný kemp pro dítě (4/4)Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat