Víkendové kempy: VEDENÍ KOTOUČE A KLIČKOVÁNÍ - 18.-19.4. 2020, Vyškov (1/4)

2. ledna 2020

Srdečně Vás zveme na víkendový kemp VEDENÍ KOTOUČE A KLIČKOVÁNÍ, který se uskuteční v termínu 18. – 19. 4. 2020 na zimním stadionu ve Vyškově.

Víkendové kempy

Z důvodu zefektivnění výuky u nejdůležitějších dovedností jako je bruslení, vedení kotouče, kličkování, přihrávání (a její zpracování), střelba a zakončení, obranné dovednosti, jsme rozpracovali tyto výuky daleko detailněji do víkendových kempů. Výuky začínáme teorií u videa, následnou detailní ukázkou na ledě, provedením v mírné intenzitě a následně podle úrovně dětí zdokonalování dovedností pod mírným časovým a prostorovým tlakem až po implementaci do herního prostředí.

Současný trend a metodika

Trend současného hokeje nám ukazuje nejlepší soutěž na světě, kanadsko - americká NHL. Lední hokej se neustále zrychluje a klade čím dál větší nároky na pohyb, bruslařské dovednosti, a zvládnutí individuálních dovedností hráčů pod tlakem na malém prostoru, které hráči použijí ve prospěch týmového výkonu. Jako současný trend považujeme nejlepší hráče NHL v jednotlivých dovednostech a rozbory těchto dovedností používáme jako inspiraci pro naše výuky.

Vše máme podepřeno studiem nejnovějších světových trendů, zahraničních stáží a především 15 letou praxí hlavního trenéra Ing. Pavla Neumana (držitele nejvyšší A-licence) u kategorií přípravek, žáků, dorostu a juniorů na nejvyšší úrovni a také již zkušenosti se seniorským hokejem. Náš projekt velmi úspěšně funguje již 10 let a výuk se účastnili úspěšní hráči jako je Filip Chytil (NHL), Jakub Galvas (SM Liiga, Finsko)  nebo třeba účastník letošního MS do 20 let Radek Kučeřík

Vedení kotouče a kličkování

V oblasti vedení kotouče se zaměřujeme na základní postavení (náklek) při provádění vedení kotouče. Vyučujeme činnost horní i spodní ruky, zaměřujeme se na správné provedení vedení kotouče ve všech zónách před tělem (před sebou, forhendová a bekhendová strana) a za tělem (za sebou, forhendová a bekhendová strana). Dále spojujeme vedení kotouče v pohybu se základními bruslařskými prvky ve spojení s přenášením váhy, bruslením na hranách a také užitým bruslením (jízda vpřed, jízda vzad, oblouky, překládní, obraty atd.), silově obratnostním a herním bruslením na malém prostoru. 

Učíme a zdokonalujeme také typy kliček jako je klička do forhendu, klička do bekhendu, úniková klička, klička stažením, klička prohozením a obhozením, klička s obratem a protisměrná klička. Dále spojujeme kličkování spolu se střelbou a zakončením, kde se zaměřujeme na změnu úhlu střely, konkrétně na střelbu po vytlačené kličce, po stažení forhendem, tak i bekhendem.Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat