Víkendové kempy: TECHNIKA BRUSLENÍ (POWERSKATING) & HRY NA MALÉM PROSTORU - 30. 4. – 1. 5. 2022, Vyškov

19. října 2021

Představujeme víkendový kemp zaměřený na TECHNIKU BRUSLENÍ (POWERSKATING) & HRY NA MALÉM PROSTORU, který se uskuteční v termínu 30. 4. – 1. 5. 2022 na zimním stadionu ve Vyškově.

REZERVACE HRÁČI ZDE / BRANKÁŘI ZDE

Víkendový kemp zahrnuje celkem 5,5 hodiny výuky na ledě:

Každý den zahrnuje také warm up mimo led, teorii u videa a kompenzační cvičení.

Brankáři mají v sobotu 30 min. speciální brankářský trénink s tím, že po celý kemp je přítomen trenér brankářů. 

Technika bruslení (powerskating)

Bruslení je v moderním hokeji naprosto klíčovou dovedností a zároveň špatné bruslení může hráče limitovat. Výborné bruslení základním předpokladem pro útočnou i obrannou hru každého hráče.

Zaměřujeme se na techniku bruslařských dovedností (powerskating): jízda vpřed, jízda vzad, vyjíždění krátkých oblouků, překládání, zastavení, starty, obraty a další bruslařské dovednosti. Základem  je správný náklek, využití hran i přenášení váhy.

Na techniku bruslení a bruslení po hranách navazujeme skluzovým bruslením bez kotouče i s kotoučem. Na tyto bruslařské dovednosti napojujeme silově - obratnostní (agility) bruslení s prudkými změnami směru, přechody, obraty, měsícovými kroky, dvouoporovým bruslením a dalšími bruslařskými prvky bez kotouče a následně i s kotoučem ve spojení se střelbou a zakončením.

Hry na malém prostoru

Součástí kempu jsou také hry na malém prostoru, ve kterých dochází k aplikaci vyučovaných bruslařských dovedností do herních podmínek, modelujeme různé herní situace pod časovým a prostorovým tlakem. Cílem těchto her je efektivní zapojení myšlení, rozvoj kreativity a přenos naučených individuálních dovedností do herního prostředí, které tyto dovednosti posouvá na další úroveň.

Současný trend, systém naší práce a metodika

Trend současného hokeje nám udává NHL, kdy se hokej neustále zrychluje a klade čím dál větší nároky na bruslení i dovednosti hráčů (útočné i obrané), které jsou využívány ve prospěch týmového výkonu. Analyzujeme dovednosti nejlepších hráčů NHL a jejich rozbory využíváme jako inspiraci pro naše výuky.

Vše máme podepřeno studiem nejnovějších světových trendů, zahraničních stáží a především 17 letou praxí hlavního trenéra Ing. Pavla Neumana, MBA (držitele nejvyšší A-licence) u kategorií přípravek, žáků, dorostu a juniorů na nejvyšší úrovni a také již zkušenosti se seniorským hokejem. Náš projekt velmi úspěšně funguje již 10 let a výuk se účastnili úspěšní hráči jako je Filip Chytil (NHL), Jakub Galvas (NHL)  nebo obránce Komety Brno Radek Kučeřík

Další víkendové kempyNapište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat