Víkendové kempy: TECHNIKA BRUSLENÍ (POWERSKATING) & HRY NA MALÉM PROSTORU (27.- 28.4. 2024, Vyškov)

30. ledna 2024

HLAVNÍ PROGRAM 2024 začíná víkendovým kempem TECHNIKA BRUSLENÍ (POWERSKATING) & HRY NA MALÉM PROSTORU, který se uskuteční v termínu 27. – 28. 4. 2024 na zimním stadionu ve Vyškově.

REZERVACE HRÁČI ZDE / BRANKÁŘI ZDE

Víkendový kemp zahrnuje celkem 5,5 hodiny výuky na ledě:

Každý den zahrnuje také warm up mimo led, teorii u videa a kompenzační cvičení.

Brankáři mají v sobotu 30 min. speciální brankářský trénink s tím, že po celý kemp je přítomen trenér brankářů. 

Technika bruslení (powerskating)

Bruslení je v moderním hokeji naprosto klíčovou dovedností a zároveň špatné bruslení může hráče limitovat. Výborné bruslení základním předpokladem pro útočnou i obrannou hru každého hráče.

Zaměřujeme se na techniku bruslařských dovedností (powerskating): jízda vpřed, jízda vzad, vyjíždění krátkých oblouků, překládání, zastavení, starty, obraty a další bruslařské dovednosti. Základem  je správný náklek, využití hran i přenášení váhy.

Na techniku bruslení a bruslení po hranách navazujeme skluzovým bruslením bez kotouče i s kotoučem. Na tyto bruslařské dovednosti napojujeme silově - obratnostní (agility) bruslení s prudkými změnami směru, přechody, obraty, měsícovými kroky, dvouoporovým bruslením a dalšími bruslařskými prvky bez kotouče a následně i s kotoučem ve spojení se střelbou a zakončením.

Hry na malém prostoru

Součástí kempu jsou také hry na malém prostoru, ve kterých dochází k aplikaci vyučovaných bruslařských dovedností do herních podmínek, modelujeme různé herní situace pod časovým a prostorovým tlakem. Cílem těchto her je efektivní zapojení myšlení, rozvoj kreativity a přenos naučených individuálních dovedností do herního prostředí, které tyto dovednosti posouvá na další úroveň.

Termíny víkendových kempů

Současný trend, systém naší práce a metodika

Trend současného hokeje nám udává NHL, kdy se hokej neustále zrychluje a klade čím dál větší nároky na bruslení i dovednosti hráčů (útočné i obrané), které jsou využívány ve prospěch týmového výkonu. Analyzujeme dovednosti nejlepších hráčů NHL a jejich rozbory využíváme jako inspiraci pro naše výuky.

Vše máme podepřeno studiem nejnovějších světových trendůzahraničních stáží a především 20 letou praxí hlavního trenéra Ing. Pavla Neumana, MBA, DBA, MSc., Ph.D., Ed.D. (držitele nejvyšší A-licence) u kategorií přípravek, žáků, dorostu a juniorů na nejvyšší úrovni a také již zkušenosti se seniorským hokejem. Především na klubové úrovni vedl stříbrné reprezentanty z MS 2023 do 20 let Tomáše SuchánkaStanislava Svozila a Martina Ryšavého, kteří se účastnili i projektu P. N. HOCKEY. Z bronzových medailistů MS 2024 do 20 let se nejčastěji našeho projektu účastnil nadějný obránce Tomáš Galvas. Náš projekt velmi úspěšně funguje již 13 let a výuk se účastnili úspěšní hráči jako je Filip Chytil (NHL)Jakub Galvas (Švédsko) nebo obránce Olomouce Jakub Sirota či Komety Brno Radek KučeříkNapište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat