Víkendové kempy: TECHNIKA BRUSLENÍ (POWERSKATING) - 2.-3. 5. 2020, Vyškov (2/4)

14. ledna 2020

Srdečně Vás zveme na víkendový kemp TECHNIKA BRUSLENÍ (POWERSKATING), který se uskuteční v termínu 2. – 3. 5. 2020 na zimním stadionu ve Vyškově.

Víkendové kempy

Z důvodu zefektivnění výuky u nejdůležitějších dovedností jako je bruslení, vedení kotouče, kličkování, přihrávání (a její zpracování), střelba a zakončení, obranné dovednosti, jsme rozpracovali tyto výuky daleko detailněji do víkendových kempů. Výuky začínáme teorií u videa, následnou detailní ukázkou na ledě, provedením v mírné intenzitě a následně podle úrovně dětí zdokonalování dovedností pod mírným časovým a prostorovým tlakem až po implementaci do herního prostředí.

Technika bruslení (powerskating)

Bruslení je v moderním hokeji naprosto klíčovou dovedností a zároveň špatná úrovně této dovednosti znamená výrazné limitování pro hráče. Jelikož hra se stále zrychluje, hraje se více s kotoučem a jsou přísněji posuzovány fauly holí, je výborné bruslení základním předpokladem pro útočnou i obrannou hru každého hráče.

Na našem víkendovém bruslařském kempu se zaměříme na provedení a průpravné cvičení bruslařských dovedností jako je jízda vpřed, jízda vzad, vyjíždění krátkých oblouků, překládání, zastavení, starty, obraty a další bruslařské dovednosti. Základem těchto bruslařských průpravných cvičení je správné využití hran, správné přenášení váhy i rytmus prováděného pohybu. 

Na techniku bruslení a bruslení po hranách budeme navazovat cvičeními zaměřenými na skluzové bruslení bez kotouče ale zároveň i v propojení s kotoučem. Na zvládnutou techniku bruslení následně napojujeme komplexní silově obratnostní agility bruslení s prudkými změnami směru, přechody, měsícovými kroky, dvouoporovým bruslením a dalšími bruslařskými prvky jak bez kotouče, tak i s kotoučem, v propojení se střelbou a zakončením.

Součástí výuky bruslení jsou i různé modifikace drobných bruslarských i reakčních her zaměřených na konkrétní bruslařské dovednosti. 

Součástí kempu jsou také hry na malém prostoru, krátká mimoledová příprava a moderní teoretická příprava. Ve hrách na malém prostoru, jenž jsou součástí každého jednodenního či vícedenního kempu modelujeme různé herní situace pod časovým a prostorovým tlakem. Cílem těchto her je efektivní zapojení myšlení, rozvoj kreativity a přenos naučených individuálních dovedností do herního prostředí, které tyto dovednosti posouvá na další úroveň.Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat