Víkendové kempy: PŘIHRÁVÁNÍ A STŘELBA - 28. 5. – 29. 5. 2022, Vyškov

4. ledna 2022

Představujeme víkendový kemp zaměřený na PŘIHRÁVÁNÍ A STŘELBA, který se uskuteční v termínu 28. 5. – 29. 5. 2022 na zimním stadionu ve Vyškově.

Víkendový kemp se na dvě základní oblasti výuky: 

REZERVACE HRÁČI ZDE / BRANKÁŘI ZDE

Víkendový kemp zahrnuje celkem 5,5 hodiny výuky na ledě:

Každý den zahrnuje také warm up mimo led, teorii u videa a kompenzační cvičení.

Brankáři mají v sobotu 30 min. speciální brankářský trénink s tím, že po celý kemp je přítomen trenér brankářů. 

Přihrávání a zpracování přihrávky

Přihrávání je útočná dovednost, která v současném umožňuje rychlé přenesení kotouče a tím pádem hry do výhodnějších prostorů k rozvíjení hry či do brankových příležitostí.

Nedílnou součástí přihrávání je stejně důležitá dovednost zpracování přihrávky na forhendovou nebo bekhendovou stranu čepele. Důležité je zpracovat kotouč tak, aby hráč měl kotouč pod kontrolou na čepeli bez zbytečného odskoku kotouče či driblinku navíc, který může znamenat ztrátu kotouče. Rovněž je potřeba zvládat zpracování nepřesných přihrávek či odražených kotoučů ať holí ze vzduchu, rukavicí či bruslí.

Ve výuce se zaměřujeme na přihrávky a jejich zpracování:

Střelba a skórování (scoring)

Důvodem proč většina fanoušků chodí na hokej jsou góly a hráči, kteří umějí skórovat jsou v profesionálním hokeji hvězdy svých týmů a bývají i nejlépe placenými hráči.

Základem je zvládnutí techniky střelby:

Zároveň se zabýváme oblastí skórování (scoring) v těchto oblastech:

Hry na malém prostoru

Součástí kempu jsou také hry na malém prostoru, ve kterých dochází k aplikaci vyučovaných bruslařských dovedností do herních podmínek, modelujeme různé herní situace pod časovým a prostorovým tlakem. Cílem těchto her je efektivní zapojení myšlení, rozvoj kreativity a přenos naučených individuálních dovedností do herního prostředí, které tyto dovednosti posouvá na další úroveň.

Současný trend, systém naší práce a metodika

Trend současného hokeje nám udává NHL, kdy se hokej neustále zrychluje a klade čím dál větší nároky na bruslení i dovednosti hráčů (útočné i obrané), které jsou využívány ve prospěch týmového výkonu. Analyzujeme dovednosti nejlepších hráčů NHL a jejich rozbory využíváme jako inspiraci pro naše výuky.

Vše máme podepřeno studiem nejnovějších světových trendů, zahraničních stáží a především 17 letou praxí hlavního trenéra Ing. Pavla Neumana, MBA, DBA (držitele nejvyšší A-licence) u kategorií přípravek, žáků, dorostu a juniorů na nejvyšší úrovni a také již zkušenosti se seniorským hokejem. Náš projekt velmi úspěšně funguje již 10 let a výuk se účastnili úspěšní hráči jako je Filip Chytil (NHL), Jakub Galvas (NHL)  nebo obránce Komety Brno Radek Kučeřík

Další víkendové kempyNapište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat