Víkendové kempy: PŘIHRÁVÁNÍ A STŘELBA - 16.- 17. 5. 2020, Vyškov (3/4)

4. února 2020

Představujeme víkendový kemp PŘIHRÁVÁNÍ A STŘELBA, který se uskuteční v termínu 16. – 17. 5. 2020 na zimním stadionu ve Vyškově. Toto téma je historicky nejvíce oblíbené a poprvé je detailněji propracované na celý víkend. Víkendový kemp se na dvě základní oblasti výuky: 

Přihrávání a zpracování přihrávky

Přihrávání je útočná dovednost, která v současném umožňuje rychlé přenesení kotouče a tím pádem hry do výhodnějších prostorů k rozvíjení hry či do brankových příležitostí.

Nedílnou součástí přihrávání je stejně důležitá dovednost zpracování přihrávky na forhendovou nebo bekhendovou stranu čepele. Důležité je zpracovat kotouč tak, aby hráč měl kotouč pod kontrolou na čepeli bez zbytečného odskoku kotouče či driblinku navíc, který může znamenat ztrátu kotouče. Rovněž je potřeba zvládat zpracování nepřesných přihrávek či odražených kotoučů ať holí ze vzduchu, rukavicí či bruslí. Ve výuce se zaměřujeme na přihrávky forhendem a bekhnedem, přímo na hůl či s využitím hrazení, po ledě nebo vzduchem.

Střelba a skórování (scoring)

Důvodem proč většina fanoušků chodí na hokej jsou góly a hráči, kteří umějí skórovat jsou v profesionálním hokeji hvězdy svých týmů a bývají i nejlépe placenými hráči.

Zároveň výuka této dovednosti je u dětí velmi zábavná a oblíbená. Základem je zvládnutí techniky střelby. Mezi typy střelby patří střelba švihem, přiklepnutím, příklepem, golfovým úderem a střelba bekhendem. Zároveň se zabýváme oblastí skórování (scoring) ať už změnou úhlu střely, zakončení po kličce (vytlačení, stažení), zakončení po přihrávce, zakončení po krytí kotouče, zakončení z předbrankového prostoru, zakončení po objetí branky, zakončení po vyjetí z rohu. Rovněž vyučujeme činnost v předbrankovém prostoru v dovednostech jako clonění, tečování a dorážení.

Zároveň v rámci teoretické výuky na základě analýz vysvětlujeme hráčům z jakých prostorů a situací nejčastěji padají branky a inspirujeme je ukázkami nejlepších střelců při teoretické výuce. 

Filip Chytil střílí branky v NHL 

Kroměřížský odchovanec Filip Chytil ve službách New York Rangers, který rovněž prošel řadou našich kempů P. N. HOCKEY v letech minulých střílí góly v NHL a dělá nám obrovskou radost. Na následujícím videu se můžete podívat na sestřih jeho branek ze sezony 2018 / 2019. Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat