Tomáš Urbanec: Největší rozdíl vidím v rychlosti hry a ve schopnosti rychle reagovat na situace a správně se rozhodovat

2. listopadu 2016

V poslední době jsem měl možnost komunikovat s Tomášem Urbancem, který s hokejem začínal v Kroměříži a poté pokračoval ve Zlíně. S Tomášem jsem se také setkal jako trenér krajského výběru Zlínského kraje v kategorii U14. V současné době hraje za mořem ve Western States Hockey League (WSHL). Proto přinášíme krátký rozhovor o této soutěži a o jeho zkušenostech s hokejem v USA.  

Jak hodnotíš úroveň soutěže WSHL?

WSHL není nejvyšší juniorská liga v USA ,ale vzhledem k tomu že asi sedm spoluhráčů z loňské sezony, šli hrát profesionální hokejové ligy, tak kvalitu určitě má.

Kolik má soutěž týmů a jakým se hraje systémem?

Soutěž má 29 týmů a je rozdělená do divizí. V každé divizi je 6-8 týmů, které hrají mezi sebou a poté se hraje play-off.  Základní část se hraje na 46 utkání, nicméně následující sezonu jich bude více.

Jak bys hodnotil kvalitu soutěže ve srovnání v ČR?

V České republice jsem juniorskou soutěž nehrál, ale myslím si, že úroveň této soutěže je dobrá a to i proto, že v soutěži hrají hráči z celého světa a může se hrát až do 21 let.

Co nám povíš o fungování týmu Long Beach Bombers?

V týmu panuje pohoda, jsme k sobě hodně přátelští a podporujeme se. V týmu máme pravidlo, že kdo nehrál juniorskou soutěž v našem či jiném týmu, tak je rookie (nováček), tudíž musí dělat pití, uklízet puky z ledu apod.  Realizační tým je čtyřčlenný. Hlavním trenérem je Chris White, dále máme asistenta, trenéra brankářů a lékaře.

A jaká je Tvá role v týmu?

Moje role v týmu je tvořit hru. Obecně lze říct, že konkurence je veliká a ve státech je spousta juniorských týmů.

Jak často trénujete a jak vypadají tréninky?

Na ledě trénujeme 3-5 krát týdně a je to závislé na počtu utkání, které je 1 – 3 zápasy týdně. Soutěž nám začíná 2. října, tudíž v současné době trénujeme 5x týdně. Když trénujeme na ledě, je i automaticky trénink mimo led. Tréninky jsou zábavné a nezažil jsem zde nudný trénink. Tréninky jsou různé, máme kondiční tréninky, tréninky zaměřené na herní situace. Například celý trénink třeba děláme 1-1, 2-1 nebo 3-3. Také se věnujeme taktice a hře. Hodně se také věnujeme hře na malém prostoru. Nejvíce mě překvapila délka tréninkové jednotky, která činí 120 min.

Jak bys srovnal mládežnický juniorský hokej v USA a v ČR?

Největší rozdíl vidím v rychlosti hry a v tom, že hráči jsou schopni rychleji reagovat na situace a správně se rozhodovat. Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat