Přerovští odchovanci Suchánek, Svozil a Ryšavý získali na MS juniorů 2023 stříbrné medaile

8. ledna 2023

Obrovského úspěchu dosáhla česká juniorská reprezentace na Mistrovství světa do 20 let v Kanadě, na kterém získala stříbrné medaile. V jejím dresu se na medailovém zisku podíleli tři odchovanci HC ZUBR Přerov, mezi které patřili brankář Tomáš Suchánek, obránce Stanislav Svozil a útočník Martin Ryšavý. Stanislav Svozil byl kapitánem českého týmu a brankář Tomáš Suchánek byl zvolen do all-star týmu turnaje. Na progresu brankáře Tomáše Suchánka se podílel přerovský trenér brankářů a zároveň trenér brankářů P. N. HOCKEY Jiří Sklenář.  

Komentář Pavla Neumana (hokejprerov.cz):

"Měl jsem to štěstí, že jsem kluky mohl trénovat hned po svém příchodu do Přerova. Asi největší hokejové zážitky jsem s nimi prožil na Mistrovství České republiky v roce 2017 v Hradci Králové, kde kluci s osmou třídou HC ZUBR Přerov vybojovali bronzové medaile. V závěru sezony jsem kluky měl ve výběru ročníku 2003, s týmem Olomouckého kraje se stali mistry České republiky. Další velký zážitek je z roku 2018. Dorostenecký tým s těmito kluky prošel play-off extraligy mladšího dorostu a na závěrečném finálovém turnaji skončil těsně pod medailovými stupni, na čtvrtém místě. Věřím, že pro kluky, kteří úspěchu dosáhli především díky své píli, podpoře rodiny a také práci všech trenérů v Přerově, bude medaile na mistrovství světa do 20 let tím nejlepším odrazovým můstkem do budoucí kariéry. Klukům přeji hodně zdraví a štěstí do nového roku a spoustu životních i sportovních úspěchů."

Všichni tito odchovanci přerovského hokeje v dresu P. N. HOCKEY vyhráli v roce 2017 turnaj Easter Cup v Mostě. V žákovském věku se výuk našeho projektu účastnil také další útočník stříbrného týmu Eduard Šalé

Fotografie z turnaje EASTER CUP v Mostě 2017 v dresu P. N. HOCKEY

ROZHOVOR | TOMÁŠ SUCHÁNEK, STANISLAV SVOZIL a MARTIN RYŠAVÝ po zisku stříbra na MS do 20 let

Odkaz na články

Jsou to zlatí hoši se stříbrem. Medailisté v anketě trenérů, spoluhráčů i učitelů.

V Přerově vítali stříbrné odchovance. Na co vzpomínají a jací byli ve škole?Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat