MS v ledním hokeji hráčů do 20 let 2019 v Kanadě

25. prosince 2018

V tradičním termínu během svátků vánočních proběhla největší světová akce mládežnického hokeje a to Mistrovství světa v hokeji hráčů do 20 let 2019, které se uskutečnilo v kanadských městech Vancouver a Victoria. Na této akci se nepředstavil Filip Chytil, který patří do kádru týmu NHL New York Rangers. Čeští hokejisté skončili ve čtvrtfinále navzdory tomu, jak byl tento český tým prezentován v tuzemských médiích.

Mistrovství světa vyhráli Finové, kteří porazili spojené státy 3:2. Zaujal tým nás tým Finska, který potvrzuje, že už hokej není především o samotických parametrech, ale také tým USA, kde drtivá většina hráčů hraje hokej na Univerzitě, tím pádem hráči i když se neprosadí do NHL budou mít kvalitní vzdělání:

Všechny statistiky a informace naleznete na oficiálním webu mistrovství světa juniorů ZDE

Tuto akci ovšem stálo zato sledovat, protože jsme zde mohli vidět nejlepší mladé hráče juniorského věku na světě s výjimkou hráčů, kteří již v tomto věku získali stabilní místo v NHL. Myslím, že z celkového pohledu velmi zaujal obrovský talent ročníku 2001 americký útočník Jack Hughes, z našich byl jednoznačně nejvýraznější brankář Lukáš Dostál. Ale také kam se světový trend ubírá v podobě tempo hokeje, komplexního prolínání útočníků a obránců, extrémně dobře zvládnutých dovedností a vše v úžasné rychlosti. Hokej se ubírá tímto směrem a už není v dnešní době natolik rozhodující výška a váha hráčů, jak tomu bylo v minulosti

Ukázka dovedností, týmového charakteru a divácké atraktivity z utkání ze základní skupiny Švédsko - USA 5:4 po prodloužení. Všimněte si, že Spojené státy prohrávaly téměř deset minut před koncem 4:0 a v poslední minutě 4:2 a dokázaly utkání vyrovnat po úžasně sehraných akcích.

Další úžasný obrat v utkání zaznamenali mistři světa z Finska, kteří šokojícím způsobem vyřadili domácí Kanadu vyrovnávajícím gólem v samotném závěru utkání a rozhodující úder zasadili v prodloužení.

Na závěr této části nabízíme shrnutí finálového zápasu USA - Finsko 2:3.