Hry na malém prostoru USA HOCKEY 1/4

4. února 2018

Hry na malém prostoru jsou v dnešním pojetí moderního hokeje velmi významným a efektivním tréninkovým prostředkem. Nejen, že formou implicitního učení rozvíjí bruslení, vedení kotouče, přihrávání, střelbu, obranné i další dovednosti zároveň rozvíjí herní kreativitu a myšlení a vše v herních podmínkách a pod tlakem. Navíc formou her na malém prostoru můžeme zacílit na rozvoj řešení herních situací (1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-1, 3-3, 4-3, 4-4) nebo herních dovedností (útočná triangulace, transition, apod.).

Video USA HOCKEY: 2v2 Point Shot

Hra 2 na 2 v pásmu s využitím třetího spoluhráče na modré čáře, který je ve statickém postavení na modré čáře, kde dostává výpomocnou přihrávku a může buď vystřelit nebo přihrát spoluhráči. 

Video USA HOCKEY: 3rd Man High

Hra 3 na 3 na malém prostoru, kde třetí útočící hráč musí zůstat na "nahoře" na své polovině tak, aby se hráči učili vytvářet návyk útočné triangulace. Hráč, která je nahoře na vrcholu útočného trojúhelníku je jednak prvním hráčem zpět, zajišťuje hru a též může dostat přihrávku do střelecké pozice. 

Video USA HOCKEY: Designated Shooter

Hra 2 na 2 v pásmu s brankami uprostřed otočenými hřbetem k sobě. U hrazení jsou na každé straně na výpomoc dva hráči v pozici střílejících obránců připraveni na střelbu. Jakmile hráči v souboji 2 na 2 získají kotouč přihrávají jednomu z hráčů na své straně, který je staticky na výpomoc přihrávku. Ten buď střílí z první nebo přihrává na druhou stranu druhému obránci, který zakončuje střelbou. Dva statičtí hráči na výpomoc v pozici obránců hrají maximálně na dva doteky a střílí na branku. Hráči v předbrankovém prostoru v situaci 2 na 2 reagují na situaci v přebrankovém prostoru. Napište hledaný výraz a potvrďte

Zrušte hledání
vyhledat